bullet ball chrome „Miło nam Cię widzieć”

Pragniemy poinformować, że w roku szkolnym 2019/2020 w naszej szkole rusza program „Miło nam Cię widzieć”.

Cele programu to m.in.:

Ukazanie różnorodności otaczającego świata;

Uświadomienie, że Wrocław był i jest miastem wielokulturowym;

Zaszczepienie tolerancji i szacunku dla innych kultur i obyczajów;

Uzmysłowienie, że każdy człowiek- bez względu na pochodzenie, kolor skóry, wyznanie- ma wartość;

Przeciwdziałanie dyskryminacji i mowie nienawiści;

Adresowany jest on do wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli.

Informacje dotyczące programu, będą dostępne w zakładce „Miło nam Cię widzieć” na stronie internetowej szkoły.

Koordynatorzy:

Katarzyna Winiarska i Mateusz Jarosz

 

bullet ball chrome Rowerowy Maj – kolejny raz SP 42 najlepsza

Miło nam poinformować, że kolejny raz nasza szkoła zwyciężyła w Rowerowym Maju.

https://rowerowymaj.eu/wroclaw/

 

bullet ball chrome Miło mi poinformować, że uczennica klasy 8b, Amelia Fiedorowicz zdobyła dzisiaj III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie na Kryminał Zbrodnia/nie/doskonała.

Gratulujemy Amelce i życzymy dalszych sukcesów pisarskich! Wioletta Bach-Sworowska   

 

bullet ball chrome W ramach lekcji samorządowej uczniowie klasy 8a i 8b wraz z Panią Dyrektor Agnieszką Ciołkosz-Pietrzyk oraz nauczycielami: Panią Anną Godzik-Pop i Panem Pawłem Ludwińskim udali się 10 maja 2019 r. do ratusza na spotkanie z Panem Prezydentem Jackiem Sutrykiem i Panią Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Wrocławia Dorotą Galant. [galeria]

 

bullet ball chrome Drodzy Rodzice/Opiekunowie
zbliżając się do rozpoczęcia 4 edycji Wrocławskiego Konkursu ROWEROWY MAJ 2019, ponownie liczę na Waszą pomoc w systematycznej i aktywnej jeździe swoich dzieci do szkoły oraz utrzymanie PIERWSZEGO miejsca w rankingu wrocławskim.

Proszę, abyście  towarzyszyli dziecku w drodze do szkoły. Liczy się każdy codzienny przejazd u każdego ucznia w klasach I-VIII od 06 do dnia 31 maja br. Za aktywne podróże uznaje się przejazdy rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, itp., a także  w przypadku dalszych odległości podróże komunikacją miejską lub samochodem łączone na ostatnim odcinku, nie krótszym niż 200 m. (to jest np. odległość od ogródków przy ul. Wałbrzyskiej do szkoły). Zasady programu oparte są na pozytywnej rywalizacji szkolnej oraz międzyszkolnej pomiędzy uczestnikami konkursu. 
W razie problemów ze sprzętem, służę pomocą i mogę wypożyczyć hulajnogi na okres konkursu. Ponadto, jeśli ktoś z Państwa również dysponuje dodatkowym sprzętem (np. starszy a jeszcze dobry) to również proszę o użyczenie innym lub kontakt ze mną. Zgody uczestnictwa będzie można pobrać z załącznika i podpisane przesłać elektronicznie Librusem lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć osobiście do wychowawczyni lub p. Bogusi, sala 56, w momencie rozpoczęcia konkursu. Za uwagę serdecznie dziękuję i życzę powodzenia :)

Koordynator konkursu: Bogusława Przewłoka, tel. +48 507 325 406    https://rowerowymaj.eu

Zgoda rodzica/opiekuna

 

bullet ball chrome Warsztaty w afrykarium 

18 marca klasy drugie odwiedziły wrocławskie Afrykarium.

Wizytę rozpoczęliśmy warsztatami ,, Szlakiem jaja ”. Dzięki ciekawym zajęciom poszerzyliśmy wiedzę przyrodniczą. Następnie ruszyliśmy na spotkanie z niespotkanymi zwierzętami.


  Afrykarium to prezentacja różnorodnych ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, pod ogólnym hasłem „życiodajne wody Afryki”! 

Dzięki niepowtarzalnej koncepcji obiektu, Afrykarium stało się unikatowym na skalę światową kompleksem przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, w których skład wchodzą:
1. Morze Czerwone z rafą koralową
2. Afryka Wschodnia  - Zobaczyliśmy tutaj m.in. hipopotamy nilowe, które pod wodą poruszają się z wielką gracją.

3. Kanał Mozambicki
Jego największą atrakcją jest 18 metrowy przezroczysty tunel z akrylu, który umożliwia podziwianie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek, a także innych gatunków ryb.
4. Wybrzeże Szkieletów
Mieszkańcami tej strefy są kotiki afrykańskie (często mylone z fokami) oraz pingwiny.

5. Dżungla nad rzeką Kongo
W dżungli otaczającej rzekę Kongo mieszkają krokodyle i manaty - niezwykłe, roślinożerne ssaki.

BYLIŚMY ZACHWYCENI !

POZOSTAŁY PIĘKNE ZDJĘCIA …..

 

bullet ball chrome Podziękowanie i gratulacje należą się zespołowi w składzie Hania Kość, Kaja Wesołowska, Dominika Dunst, Wiktoria Święcicka i Julia Świerbutowicz, które  21 marca br.  wzięły udział w rejonowych pokazach zainteresowań, pasji i talentów podczas "IX DOLNOŚLĄSKIEJ GALII TALENTÓW 2019" organizowanej przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.  Zespół zatańczył taniec nowoczesny według  własnej choreografii a Laura Wrzaszcz zaśpiewała piosenkę Margaret "Byle jak". Mimo towarzyszącej tremy, wszystkie spisały się świetnie wykazując przed publicznością nieprzeciętny talent.

Koordynator zespołu Bogusława Przewłoka

 

bullet ball chrome Z radością przedstawiam Bartłomieja Kota laureata wrocławskiego XXV Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków ,,Ośmiu Wspaniałych”, nominowanego przez panią Bogusławę Przewłokę. Spośród 667 kandydatur wolontariuszy zgłoszonych grupowo lub indywidualnych, wyłoniono 8 laureatów z danej kategorii i 19 marca br. podczas uroczystej Gali w Imparcie, Bartłomiej otrzymał nagrodę od Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Zapewne każdy wie, że Bartłomiej na co dzień jest życzliwy, bezinteresowny, sumienny i konsekwentny w działaniu. Już od trzech lat pomaga w różnych działaniach w takich jak: organizacji ,,Kawiarenki krasnala”, z których środki były przeznaczone na wykonanie w brązie krasnala szkolnego.  Był współzałożycielem Szkolnego Klubu Klecinka. Aktywnie uczestniczył w ogólnopolskiej akcji ,,Pomaganie przez ubranie”, gdzie po pierwszym roku, szkoła wygrała tablicę multimedialną.

Współpracuje z Europejskim Stowarzyszeniem Miłośników Nauki i Kultury PROGRESSIO i organizował w parku Klecińskim sobotnie zabawy dla dzieci, pomagał podczas ekologicznych doświadczalnych warsztatów, pomagał w oprawie medialnej festiwalu wielokulturowego w Oratorium Marianum UWr.

Z Instytutem Konfucjusza UWr. organizował wystawę plastyczną o kulturze różnych narodów, współorganizował w szkole festiwal kultury azjatyckiej.

Z Fundacją L’arche, pomagał w organizacji etiud teatralnych. W kościele parafialnym był zaangażowany w realizację konkursu na palmę wielkanocną. Z grupą Klecinianie, pomagał w organizacji spotkań wspominkowych dla seniorów oraz warsztatów plastycznych.

Jako obecny członek Klubu Wolontariusza pomaga młodszym kolegom w świetlicy, wspiera akcję ,,Góra grosza”, zbiera karmę dla zwierząt, Samorządowi Uczniowskiemu pomagał sprzedawać gazetki, pomagał podczas uroczystości  pasowania na ucznia w klasach I-III.

Mam nadzieję, że postawa Bartłomieja wpłynie pozytywnie i zwiększy zaangażowanie się innych w różnych działaniach potrzebującym. Dziękuję za uwagę

Bogusława Przewłoka

 20190319 133757

bullet ball chrome Sukces w konkursie poetyckim!

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 8b, Hanna Wróblewska została laureatką Międzyszkolnego  Konkursu Poetyckiego „Weź słowo do ręki”.

Serdecznie gratulujemy!

Wioletta Bach-Sworowska

 

bullet ball chrome Miło nam poinformować, że uczeń klasy 4a, Aleksander Terlecki otrzymał wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „W krainie baśni”. Był to konkurs z wykorzystaniem techniki komputerowej. 

Gratulujemy!

Karolina Tarczyńska

 

bullet ball chrome ZAPROSZENIE

Drodzy Uczniowie klas I-III, Rodzice i Dziadkowie zapraszamy Was na rodzinne warsztaty robienia PALMY WIELKANOCNEJ, Warsztaty odbędą się w szkole w dwa najbliższe piątki (30 marca i 5 kwietnia) w godzinach od 14:30 do 16:30 w sali nr 56.

Zapewniamy materiały, ale nie zaszkodzi przynieść swoje.

Organizatorzy: Szkolny Klub Klecinka pod opieką p. Bogusławy Przewłoki.

 

bullet ball chrome Drużyna KLECIKI 3

To już trzeci raz, kiedy nasza szkoła pod opieką pani Bogusławy Przewłoki wzięła  udział w największym na świecie kreatywnym programie edukacyjnym, działającym na zasadach non-profit, organizowanym przez Międzynarodową Organizację Destination Imagination Inc.

Jej głównym celem jest inspirowanie uczniów i jednoczesne wyposażanie ich w odpowiednie narzędzia poznawcze, aby mogli stać się nowym pokoleniem innowatorów i liderów. Program Destination Imagination promuje metodykę nauczania, opartą na metodzie projektu, czyli samodzielnej realizacji przez uczniów zadania, przygotowanego przez nauczyciela-trenera na podstawie wcześniej ustalonych założeń.

Drużyna KLECIKI 3 w składzie:

Marika Smoleń kl. 4d, Bianka Grzywacz kl 4a, Aleksandra Andrelczyk kl 4a, Martyna Szczepańska kl 4a, Magdalena Skiemska kl 4b, doskonale odnalazła się w tym zadaniu.

Mimo, że podczas Olimpiady DI, która odbyła się 2-3.03.2019, wszystkie drużyny były poddawane ocenie ekspertów i rywalizacji o wygraną (wyjazd do Stanów Zjednoczonych), to nie o zawody przede wszystkim tu chodziło, a o dobrą zabawę i zdobywanie nowych umiejętności. W Wyzwaniu Na Już, wymagającym nie tylko umiejętności twórczego rozwiązywania problemów w praktyce, ale także współpracy w zespole, logicznego i twórczego myślenia oraz umiejętności pracy pod presją czasu,  drużyna otrzymała maksymalną ilość punktów. Gratulacje !

 Klecinki 3

 

bullet ball chrome Spotkania z przedszkolakami 5.-7.03.2019 r.

      W dniach 5.-7.03.2019 r. gościliśmy w naszej szkole dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola „Niezapominajka” na Klecinie. Uczniowie klas I-III SP nr 42 z wielką radością przywitali swoich młodszych kolegów i koleżanki, zaprezentowali im szkolne umiejętności i zaprosili do wspólnej zabawy. Przedszkolaki miały też możliwość obejrzenia budynku szkolnego, w tym szatni, korytarzy, stołówki oraz biblioteki, gdzie czekały na nich quizy i czytelnicze niespodzianki. Również  wychowawcy edukacji wczesnoszkolnej postarali się, by przedszkolaki, które od września tego roku przekroczą mury szkoły, chciały przyjść do niej z wielką radością i chęcią zdobywania wiedzy.

 

bullet ball chrome Zajęcia dla dzieci z Ukrainy

 

bullet ball chrome DZIEŃ DZIEWCZYNEK W SZKOLE

8 marca był szczególny. Oczywiście były życzenia, kwiaty, upominki. Ale oprócz tego mieliśmy inne atrakcje. Do naszej szkoły zawitał Aldik tzn. zajęcia koła naukowego. Panie z Uniwersytetu Wrocławskiego przeprowadziły z dziećmi eksperymenty, które spotkały się z dużym zainteresowaniem. Następnie odbył się pokazowy trening gimnastyki artystycznej. Dziewczynki z klas drugich wspaniale się zaprezentowały. Na zakończenie  swoje  umiejętności gimnastyczne pokazała Pani Monika, prowadząca zajęcia w naszej szkole.

Dzień ciekawy, radosny, pełen miłych wrażeń.

Bożena Korzeniowska

bullet ball chrome Zdolny Ślązaczek

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 8b, Ada Miernikiewicz, zdobyła tytuł laureata konkursu zDolny Ślązaczek z języka angielskiego. Gratulujemy !!

 

bullet ball chrome Piernikowa Chata

Uczeń klasy IV d, Michał Maniawski, zdobył wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie literackim „Piernikowa Chata”.

Gratulujemy !

 

bullet ball chrome SPOTKANIE Z EWĄ ROSSANO – wrocławską artystką

22 lutego klasa IIB odwiedziła pracownię artystyczną  Pani Ewy Rossano. Ta znana wrocławską malarka i rzeźbiarka zgodziła się spotkać  z dziećmi, aby w przystępny sposób opowiedzieć o sztuce i swojej twórczości.

Ewa Rossano urodziła się we Wrocławiu. Artystka studiowała malarstwo we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, natomiast dyplom z rzeźby uzyskała w Strasburgu. Studiowała także w Bazalel Academy of Art w Jerozolimie. Jedyna polska artystka zaproszona do UNESKO. Kompozycje artystki są połączeniem brązu ze szkłem, które mimo pozornej odmienności, tworzą harmonijną całość.

Po ciekawej rozmowie z dziećmi, prezentacji swoich obrazów i rzeźb, Pani Rossano pokazała swoją pracownię, miejsce swojej twórczej pracy. Był również czas na zajęcia praktyczne. Dzieci otrzymały wskazówki jak należy patrzeć, aby wykonać szkic. Pod okiem artystki próbowały swoich sił w rysunku.

Na koniec odbył się spacer do rzeźby autorstwa Pani Rossano - Kryształowej Planety, która zdobi Dzielnicę Czterech Świątyń.

To spotkanie, dzieci z pewnością na długo zapamiętają.

Bożena Korzeniowska

 

bullet ball chrome Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Hanna Moszczańska, uczennica klasy 8a, została laureatką w konkursie Zdolny Ślązaczek z języka polskiego.

Gratulujemy!

 

bullet ball chromeUczniowie naszej szkoły zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe, co zwiększa ich bezpieczeństwo  w czasie wyjść i wycieczek.

Klasa 1 a po raz pierwszy wyruszyła na wycieczkę w takich kamizelkach, bardzo ułatwia to np. widoczność dzieci między innymi pasażerami w autobusie.

Klasa 1a wzięła udział w atrakcyjnych dla dzieci warsztatach cukierniczych. W małej manufakturze cukierniczej dzieci poznały cały proces powstawania barwnych lizaków i same je kręciły. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Klasy 4b i 4c 22.02 wyszły do kina na film "Chłopiec z burzy".

 

bullet ball chrome W ubiegłą środę tj. 13 lutego odbył się finał konkursu Zdolny Ślązaczek z języka polskiego.

Naszą szkołę reprezentowała Hanna Moszczańska uczennica klasy 8a.

Obecnie czekamy na rozstrzygniecie. Trzymamy kciuki, żeby Hania została laureatką.

 

bullet ball chrome Dzień Otwarty w SP 42

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP 42 zapraszają na Dzień Otwarty szkoły.

Jeśli są Państwo ciekawi, jak wygląda u nas nauka, chcą poznać i porozmawiać z nauczycielami pracującymi w naszej szkole, zapoznać się z ofertą placówki, to zapraszamy 8 marca 2019 w godzinach 17-19.

 

bullet ball chrome Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych.

W związku ze zbliżającą się REKRUTACJĄ do szkół ponadpodstawowych, zachecamy Państwa do zapoznania sie z informacjami i zasadami pod adresami:

1. Ministerstwo Edukacji Narodowej

2. Kuratorium Oświaty we Wrocławiu

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 42 we Wrocławiu

 

bullet ball chrome Uroczyste obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Szkole Podstawowej nr 42 we Wrocławiu odbyły się uroczystości związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości. Uczniowie brali udział w Radosnej Paradzie Niedpodległości, quizach historycznych, konkursie recytatorskim poezji patriotycznej, przygotowywali plakaty i albumy o wybitnych Polakach, pisali ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe, wykonali wraz z nauczycielami „Łańcuch zaślubin Polski z Morzem” zrobiony z symboli narodowych oraz zorganizowali wystawy plastyczne. 9 listopada odbył się uroczysty apel, na którym można było obejrzeć przedstawienie przygotowane przez klasę 7a oraz posłuchać szkolnego chóru, który przygotował i wyśpiewał wraz ze zgromadzoną publicznością pieśni patriotyczne i hymn narodowy. Podczas obchodów w szkole panowała podniosła i wzruszająca atmosfera. Uczniowie, grono pedagogicznie i pracownicy szkoły oddali hołd bohaterom i godnie uczcili rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. [galeria]

bullet ball chrome Pracownikom i Wychowankom Szkoły Podstawowej nr 42 bliskie są wartości, takie jak tolerancja, szacunek i miłość.

Jesteśmy placówką, w której uczymy odpowiedzialności za słowa i czyny.

Mieszkamy we Wrocławiu, w Mieście Spotkań -  nie zgadzamy się na nienawiść, pogardę i przemoc.

W związku z brutalnym atakiem na Prezydenta Gdańska, w naszej szkole przeprowadzone zostaną lekcje wychowawcze poświęcone skutkom nienawiści i jej przeciwdziałaniu. 

Wierzymy w to, że Nasi Uczniowie są osobami wrażliwymi i mądrymi, które w drugim Człowieku zawsze będą widziały Człowieka.

 

bullet ball chrome W ZGODZIE Z PRZYRODĄ

To nazwa zajęć przyrodniczych, odbywających się w naszej szkole w tym roku. Wykorzystując naturalną cechę dzieci – ciekawość świata, uczą się obserwować uważnie świat przyrody, podziwiać jego piękno, dostrzegać związki przyczynowo-skutkowe zachodzące w przyrodzie, rozumieć powiązania  człowieka z przyrodą i stać się odpowiedzialnym za zmiany w środowisku.

Realizowane na spotkaniach zagadnienia łączą teorię z praktyką. Poznawanie zjawisk przyrodniczych, obserwacje, działalność plastyczna, doświadczenia, sprzyjają łatwiejszemu przyswajaniu wiedzy i dają uczniom wiele satysfakcji.

Bożena Korzeniowska

bullet ball chrome HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…

Boże Narodzenie to święta, które powodują, że ciemne zimowe dni pięknieją i radośnie się rozświetlają. Cichną spory, panuje życzliwość, na twarzach dorosłych gości uśmiech, a na buziach dzieci pojawia się napięcie przed nadejściem świętego, który obdaruje je prezentami. Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Chcąc wprowadzić wszystkich w ten wspaniały nastrój klasy I-III spotkały się na świątecznym kolędowaniu. Każda klasa zaśpiewała przygotowaną kolędę, recytowała wiersze. Po rozejściu się do klas, dzieci zasiadły do pięknie nakrytych stołów, aby poczęstować się smakołykami przygotowanymi przez Rodziców. Życzenia, wspólne kolędowanie, opłatek, choinka – takie chwile są niezapomniane.

Bożena Korzeniowska

Boże Narodzenie 2018

bullet ball chrome Uczniowie, pod kierunkiem pani Bogusi Przewłoki, wykonali łańcuch z symboli narodowych w świetlicy i na lekcjach techniczno-plastycznych, który miał upamiętnić 100 rocznicę zaślubin Pomorza z Polską.

W dniu rocznicy uczniowie z klasy VIIIa ułożyli łańcuch, wokół  biało-czerwonej rozety wykonanej z róż. Uczennice z klasy Ia w sukienkach w kolorze barw narodowych towarzyszyły i wspólnie pozowały do zdjęcia z Dyrekcją szkoły.

Szkoda, że pogoda w tym dniu, pozwoliła nam rozłożyć łańcuch, tylko do połowy jego długości.

 

bullet ball chrome Nasza szkoła wraz z Instytutem Konfucjusza Uniwersytetu Wrocławskiego i Europejskim Stowarzyszeniem Miłośników Nauki i Kultury PROGRESSIO zorganizowała 27 listopada VIII Festiwal Kultury Światowej "Dom Ojczysty" pod patronatem Prezydenta Wrocławia. Celem festiwalu było przedstawienie pieśni, tańców mieszkańcom Wrocławia z emocjonalnym przekazem postaw patriotycznych oraz sztuką i kulturą różnych narodów prezentujących swoją tożsamość, otwartość i solidarność.

Nasze uczennice z klasy 6c, 5a i 5b pod opieką pani Bogusławy Przewłoki zaprezentowały trzy tańce i śpiew. Dwa tańce z kultury azjatyckiej i jeden hiszpański a Laura Wrzaszcz zaśpiewała piosenkę patriotyczną "Jest taki kraj".  Uczniowie z klasy 6a i 7a znakomicie wsparli to zadanie od strony technicznej. 

Spośród 15 szkół wrocławskich biorących udział w festiwalu wypadliśmy znakomicie. Wspaniały sukces naszych uczennic został utrwalony na zdjęciach i archiwalnym nagraniu.

 

bullet ball chrome Tropem gorzkiego cukru - pocztówka z dawnej Kleciny

To już ostatni dzwonek, aby jeszcze zajrzeć do rodzinnych albumów i odszukać zdjęć z dawnych czasów życia na wiosce Klettendorf (osiedle Klecina we Wrocławiu).

Projekt "Tropem gorzkiego cukru - pocztówka z dawnej Kleciny" jest organizowany przez grupę lokalną KLECINIANIE w ramach 8 edycji MIKROGRANTÓW od 15.11 do 16.12.2018, którego inicjatorem i koordynatorem jest pani Bogusława Przewłoka.

Projekt skierowany jest dla szerokiej grupy odbiorców nie tylko z osiedla Klecina, polega na organizacji szeregu zadań dla grupy międzypokoleniowej, którego  głównym celem jest, przypomnienie i zachowanie w pamięci uczestników spotkania, historii dawnej małej wsi, której losy w czasie II wojny światowej, radykalnie przeobraziły się ze słodkich na gorzkie. Poznanie losów byłej Cukrowni Klecina, gdzie Polacy byli zmuszani do pracy w czasie II wojny światowej. Poznanie historii Pałacu w Parku Klecińskim oraz kościoła ewangelickiego.

W ramach projektu są realizowane w szkole ciekawe zadania:   

15.11,  godz. 16:00   Spotkanie wspominkowe z poczęstunkiem dla rodzin (wnuczek, rodzic, babcia, prababcia) oraz świadków historii, na którym najstarsi mieszkańcy Kleciny, będą mogli opowiedzieć jak wyglądała dawniej Klecina i co działo się na tym terenie w  czasie przed i powojennym.

Na nieodpłatne warsztaty plastyczne z możliwością nauki dla chętnych, które upamiętnią osiedle,  poprzez projekty pocztówek i makietę o Klecinie,  zapraszamy:

22.11,  godz. 16:00    Rysunek

29.11,  godz. 16:00    Malarstwo

06.12,  godz. 16:00    Rzeźba

13.12,  godz. 16:00   Wernisaż z wystawą pocztówek, makiety, premierą słuchowiska i degustacją ciast

16.12,  14:00 – 16:00  Spacer po Klecinie śladami historii

W trakcie trwania tych spotkań i warsztatów, mieszkańcy będą mogli dzielić się swoimi najnowszymi historiami prezentując przy tym swoje materiały, zbiory fotograficzne oraz inne pamiątki.

Zapisy na spotkanie lub warsztaty przyjmowane są telefonicznie przez cały okres trwania projektu pod numerem 507 325 406

Partnerem projektu jest STREFA KULTURY WROCŁAW

 

bullet ball chrome PATRIOTYZM W SERCU DZIECKA [galeria]

Dnia 27.11.2018r.  w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski klas I-III "Patriotyzm w sercu dziecka".

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie klas młodszych, chcąc zaakcentować swój udział w tak ważnym wydarzeniu, zaprezentowali wiersze o tematyce patriotycznej.

Miło nam przedstawić wyniki konkursu:

I miejsce Natalia Suleja kl.I A

II miejsce Igor Sontowski kl. I A

III miejsce Gabrysia Pasternak kl. I B

Wyróżnienia

Patryk Kamiński kl. III A

Vladyslav Kyshenia kl. II B

Hania Ulfik kl. I A

GRATULUJEMY !

Bożena Korzeniowska

 

bullet ball chrome ANDRZEJKI 2018 [galeria]

W naszej szkole tradycją  są andrzejki. W tym roku klasy I-III również bawiły się andrzejkowo. Zabawy, gry, wróżby…. Każdy chciał wiedzieć, co go czeka. Rodzice zadbali o słodki poczęstunek, za co dziękujemy. Wszyscy lubimy tańczyć, więc nie mogło zabraknąć dobrej muzyki. Czekamy teraz na spełnienie naszych wróżb i marzeń… :)

Bożena Korzeniowska

 

bullet ball chrome POMOC DLA ZWIERZĄT W SCHRONISKU [galeria]

Informujemy, że zakończyliśmy Akcję – POMOC DLA ZWIERZĄT W SCHRONISKU.

Uczniowie kl.I-III zbierali suchą karmę, konserwy, kocyki oraz inne akcesoria dla zwierząt, a następnie zawieźli je do schroniska na ul. Ślazowej. Klasy II B oraz III A zebrały najwięcej darów, za co zostały nagrodzone. Dziękujemy za hojność Rodzicom i Uczniom. 

Zapraszamy do udziału w akcji w przyszłym roku. 

Bożena Korzeniowska

Małgorzata Włodarska

 

bullet ball chrome Dyskoteka dla klas 4-8 odbędzie się w przyszły czwartek, 29.11.18 r. w godzinach 16.00-18.00.

W czasie dyskoteki zostanie rozstrzygnięty konkurs na najładniejsze przebranie.

Motyw przewodni to elfy i wróżki. Zapraszamy!

Anna Pizoń

 

bullet ball chrome fundacja kup pan

 

 

bullet ball chrome Uroczyste obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Szkole Podstawowej nr 42 we Wrocławiu odbyły się uroczystości związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości. Uczniowie brali udział w Radosnej Paradzie Niedpodległości, quizach historycznych, konkursie recytatorskim poezji patriotycznej, przygotowywali plakaty i albumy o wybitnych Polakach, pisali ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe, wykonali wraz z nauczycielami „Łańcuch zaślubin Polski z Morzem” zrobiony z symboli narodowych oraz zorganizowali wystawy plastyczne. 9 listopada odbył się uroczysty apel, na którym można było obejrzeć przedstawienie przygotowane przez klasę 7a oraz posłuchać szkolnego chóru, który przygotował i wyśpiewał wraz ze zgromadzoną publicznością pieśni patriotyczne i hymn narodowy. Podczas obchodów w szkole panowała podniosła i wzruszająca atmosfera. Uczniowie, grono pedagogicznie i pracownicy szkoły oddali hołd bohaterom i godnie uczcili rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. [galeria]

 

bullet ball chrome Informujemy, że 12.11.2018 r. (poniedziałek) w Szkole Podstawowej nr 42 we Wrocławiu jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych oraz opiekuńczych. Świetlica w tym dniu nie pracuje.

 

bullet ball chrome Szkoła bierze udział w projekcie:

BohaterON w Twojej Szkole

 

bullet ball chrome zDolny Ślązaczek 2018/2019 Zapraszamy wszystkich uczniów klas 4 - 8 do udziału w Konkursie zDolny Ślązaczek.

Zapisy przyjmowane są do 10 października u nauczycieli: matematyki, języka polskiego, języka angielskiego i  języka niemieckiego.

 

 

bullet ball chrome Trzecia wygrana z rzędu !

Rowerowy maj 2018 jest nasz ! [link]

 

bullet ball chrome Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 42 we Wrocławiu informuje, że zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22.06.2018r.: 

     - dla kl. I i II - o godz. 9:00,

     - dla kl. III - o godz. 9:30 (na sali gimnastycznej),

     - dla kl. IV, V, VI i VII - o godz. 8:00 (na boisku szkolnym)

 

bullet ball chrome Dnia 27.03.2018r. z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru odbył się konkurs MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA.

Fotorelacja z konkursu w galerii.

  

bullet ball chrome Miło nam poinformować, że w Szkolnym Konkursie Recytatorskim MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA wśród uczniów klas IV - VII  miejsca zdobyły uczennice: 

I miejsce Zofia Kubów z kl. 4c

II miejsce Oliwia Dudek z kl. 5c

III miejsce Julia Jabłońska z kl. 5c i Wiktoria Bach z kl. 5b

 W. Bach-Sworowska, A. Raszewska-Bujacz, K. Tarczyńska

  

bullet ball chrome Serdeczne gratulacje dla uczniów klasy 7b! W Międzyszkolnym Konkursie na Kryminał nagrody zdobyli:

Zofia Guzińska za kryminał "Kolczyk, czerwona róża, piorun"

Michał Zinkiewicz za kryminał "Nowojorska gorączka złota"

Wioletta Bach-Sworowska

 

bullet ball chrome Nasza szkoła brała udział w projekcie edukacyjnym Mały Świat Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej zrealizowanym przez Stowarzyszenie Semper Avanti. Projekt koordynowała Pani wicedyrektor Katarzyna Przygoda

Zapraszamy do przeczytania artykułu o Małym Świecie na stronie Komisji Europejskiej:
oraz do obejrzenia filmu promującego projekt: 
 

bullet ball chrome  15 marca w Zespole Szkół Urszulańskich miał miejsce finał VI Dolnośląskiego Konkursu Mitologicznego.

Naszą szkołę reprezentowała Hanna Moszczańska z kl. 7a, która zdobyła w konkursie wyróżnienie.

Gratulujemy. [Galeria]

 

bullet ball chrome Marta Moszczańska uczennica kl 3b została laureatem w ogólnopolskim konkursie Orzeł Czytelniczy Abecadło.

Marta Moszczańska  zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Orła Matematycznego Plusik.
Marta Moszczańska uzyskała najlepszy wynik z klas 3 w ogólnopolskim konkursie matematycznym Alfik.
Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów
 

bullet ball chrome Szkolny Konkurs Programowania w Scratchu. 

Zapraszmy do zakładki /Dla ucznia/konkursy :)

 
bullet ball chrome Na prośbę Urzędu Miejskiego Wrocławia,
dyrektor Szkoły Podstawowej nr 42 we Wrocławiu informuje, że z dniem 1 września 2018 r. uczniowie wrocławskich szkół nabędą prawo do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej – na wszystkich rodzajach linii autobusowych i tramwajowych [zgodnie z zapisami Uchwały Rady Miejskiej Wrocławia nr LIII/1271/18 z dnia 5 kwietnia 2018 r.].
 
  
bullet ball chrome Kampania rowerowy Maj 2018r. - szczegóły w załączniku
 
bullet ball chrome Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt "Zielona ojczyzna" - szczegóły w załączniku
 
bullet ball chrome Uczennica klasy 6a Nina Homan zdobyła wyróżnienie w II Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Dziecięca Wierszykarnia."
Gratulujemy sukcesu!
Zdjęcia w załączniku.
 
bullet ball chrome Dnia 11.04.2018r. w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy pt.”Pokonać Voldemorta”.
Wyniki konkursu w załączniku.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.
Gratulujemy zwycięzcom.

  

bullet ball chrome 12 kwietnia 2018r. odbył się ustny finał konkursu z języka angielskiego English Master.

Uczeń naszej szkoły Olaf Boroński zdobył tytuł LAUREATA zajmując piąte miejsce. Tym samym zapewnił sobie dodatkowe punkty rekrutacyjne przy przyjęciu do szkoły ponadpodstawowej. Serdecznie gratulujemy Olafowi kolejnego sukcesu z języka angielskiego!
Dyrekcja i Nauczyciele SP 42 [Galeria]
 
bullet ball chromeMarta Moszczańska uzyskała najlepszy wynik z klas 3 w ogólnopolskim konkursie matematycznym Alfik.

Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów. [Foto]

 

bullet ball chrome Marta Moszczańska zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Orła Matematycznego Plusik

 Serdecznie gratulujemy. [Foto]

 

bullet ball chrome Marta Moszczańska uczennica klasy 3b została laureatką w ogólnopolskim konkursie Orzeł Czytelniczy Abecadło.

Serdecznie gratulujemy. [Foto]

 

bullet ball chrome W dniach 3-5 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbyły się warsztaty ceramiczne dla klas 4-7, które zostały sfinansowane z miejskiego projektu "Szkoła w mieście". Uczniowie wykonali pudełka z pokrywką.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii

Dorota Wąsowicz - szkolny koordynator projektu w kl. 4-7

 

bullet ball chrome OLAF BOROŃSKI, uczeń klasy 5a, został LAUREATEM konkursu 
zDolny Ślązaczek z języka angielskiego.
  
Zgodnie z regulaminem konkursu Laureat:
otrzymuje ocenę celujący na koniec roku szkolnego z języka angielskiego.
- jest zwolniony z części JĘZYK ANGIELSKI na sprawdzianie ósmoklasisty. 
- ma pierwszeństwo w przyjęciu do wybranej przez siebie publicznej szkoły ponadpodstawowej.
Serdecznie gratulujemy Olafowi i jesteśmy dumni, że mamy takiego wybitnego ucznia.
Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie SP 42 we Wrocławiu :)
 

bullet ball chrome W klasach trzecich odbył się konkurs na „Najładniej prowadzony zeszyt”

Laureatami konkursu zostali:

Pierwsze miejsce – Alex Havegeer

       Amelia Zielińska

       Hanna Róziewska

Drugie miejsce – Oliwia Świątkowska

   Dorotka Owczarek

Trzecie miejsce – Igor Walkowicz

    Maria Staniewska

Zachęcamy uczniów kl. III do uczestnictwa w II edycji konkursu.

Wychowawcy klas III

  

bullet ball chrome Gratulacje !

Uczeń klasy 5a OLAF BOROŃSKI zakwalifikował się do ustnych finałów dwóch konkursów z języka angielskiego:
English Masterora i zDolny Ślązaczek
Są to już ostatnie etapy wymienionych konkursów i wszyscy bardzo się cieszymy, że Olaf znalazł się w ścisłej czołówce.
Życzymy powodzenia i gratulujemy sukcesu, który już udało się osiągnąć. Olaf, tak trzymaj!
Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie SP 42

 

bullet ball chrome Szkolny Konkurs Programowania w Scratchu. 

Zapraszmy do zakładki /Dla ucznia/konkursy :)

  

bullet ball chrome Na początku września w ramach zajęć SKE uczniowie projektowali logo, którym będziemy posługiwali się w SP42. Po przedstawieniu kilku projektów członków klubu, wspólnie wybrano projekt Oliwii Pradzyńskiej, uczennicy kl. 4b. Autorką motta naszego klubu została Wiktoria Cieślak, uczennica kl. 5a. Motto brzmi: "Klub Europejski uczy Cię, jak w Europie żyje się."

 

bullet ball chrome Z ogromną przyjemnością informuję, że po dwóch etapach (szkolnym i powiatowym) konkursu zDolny Ślązaczek z języka angielskiegouczeń klasy 5a OLAF BOROŃSKI zakwalifikował się do finału, który odbędzie się w lutym. Serdecznie gratuluję sukcesu Olafowi oraz jego Rodzicom i trzymam kciuki za udany finał. 

Dorota Wąsowicz

 

bullet ball chrome W dniu 25 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 42 we Wrocławiu odbył się XXIII turniej tenisa stołowego „Klecina Cup”, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły, pobliskiego gimnazjum oraz szkół podstawowych, rodzice i mieszkańcy Kleciny.

Zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych:

klasy I – III Szkoły Podstawowej,

klasy IV – V Szkoły Podstawowej,

klasy VI - VII Szkoły Podstawowej,

Gimnazjum oraz kategoria Open.

Impreza trwała 5 godzin i zgromadziła 74 zawodników.

Z roku na rok liczba osób zainteresowanych turniejem rośnie, ku uciesze organizatorów. [galeria]

 

bullet ball chrome  W klasach IV - VII odbył się konkurs na ekologiczny stroik bożonarodzeniowy.

Prace uczniów wystawione zostały w holu szkoły. Zapraszamy do galerii.

 

bullet ball chrome 28 listopada 2017 r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie konkursów z edukacji chińskiej z cyklu:

"OGRODY ŚWIATŁA" organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 42,

Instytut Konfucjusza UWr. oraz Europejskie Stowarzyszenie Miłośników Nauki i Kultury PROGRESSIO. 

Zapraszamy do galerii.

bullet ball chrome Informujemy, że wpłaty za obiady za styczeń można dokonywać od 01.01.2018 - 10.01.2018.

Kwota na jaką należy zrobić przelew wynosi 44 zł.

Obiady po przerwie świątecznej bedą wydawane od 03.01.2018r.

bullet ball chrome Zapraszamy na XXIII Turniej Tenisa Stołowego Klecina CUP 

 plakat Klecina CUP 1

bullet ball chromeKonkurs pt: "Ogrody Światła"

  • Dnia 10 listopada 2017r. odbędzie się test z wiedzy pt.”Ogrody światła” dla uczniów do lat 16.
  • Test zostanie przeprowadzony w szkole na lekcji lub zajęciach pozalekcyjnych.
  • Czas trwania testu: 15 min.
  • Organizator: Pani Bogususława Przewłoka.

 

bullet ball chrome Szkolny Klub Europejski zaprasza wszystkie klasy SP 42 do wzięcia udziału w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, który odbędzie się w naszej szkole 26. 09. 2017r. z okazji Europejskiego Dnia Języków. 

Każda klasa może wytypować reprezentację składającą się z 1 - 5 uczniów, która wykona piosenkę w dowolnym języku obcym przed komisją konkursową. Oceniane będą: wykonanie piosenki, strój oraz ruch sceniczny. Komisja konkursowa wyłoni zwycięzców z klas 1-3 oraz 4-7. Najlepsza klasa otrzyma w nagrodę dzień bez zadania domowego, odpytywania, kartkówek i dyktand. Harmonogram występów zostanie podany na dzień przed konkursem.

Życzymy powodzenia i zapraszamy do zabawy!

  • Dorota Wąsowicz i Renata Szpyra - opiekunki Szkolnego Klubu Europejskiego w SP 42

 

bullet ball chrome Europejskie Stowarzyszenie Miłośników Nauki i Kultury PROGRESSIO

zaprasza już od 7 września do 7 grudnia 2017 na kontynuację zajęć pozalekcyjnych MATRIX 6 dotowanych przez GMINĘ WROCŁAW w Szkole Podstawowej nr 42 we Wrocławiu w godzinach od 14:30 do 16:30 w salach 55,56,35. Celem projektu jest podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności, rozwijanie kreatywności, zainteresowań i uzdolnień dzieci w wieku od 8 do 12 lat w dwóch grupach wiekowych.

Podczas zajęć każda grupa będzie mogła aktywnie realizować praktyczne działania metodą projektu, doświadczeń, eksperymentów i prezentacji. Dzieci poznają nowe umiejętności jak: konstruktorsko-modelarskie, zjawiska przyrodnicze, grafikę komputerową i ceramikę. Planowane są również wycieczki sobotnie: 30.09 – do Hydropolis, 04.11 – do Afrykanarium, 18.11 – plener plastyczny na Klecinie.

Koordynator projektu: Bogusława Przewłoka, tel. 507325406

 

bullet ball chrome Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 42 we Wrocławiu informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 04.09.2017r.: 

     - dla kl. I, II, III - o godz. 9:00,

     - dla kl. IV, V, VI, VII - o godz. 9:30.

 

 bullet ball chrome Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 42 we Wrocławiu informuje, że zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 23.06.2017r.: 

     - dla kl. I i II - o godz. 9:00(w klasach),

     - dla kl. III i delegacji z klas I i II - o godz. 8:15 (na sali gimnastycznej),

     - dla kl. IV, V i VI - o godz. 9:30 (na sali gimnastycznej)

bullet ball chrome Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 42 we Wrocławiu zaprasza rodziców dzieci zakwalifikowanych do klasy pierwszej (na r. szk. 2017/2018), na spotkanie informacyjne 13 czerwca 2017 o godzinie 17:00 w sali nr 11.

 

 

bullet ball chrome Dzień Europejski

Dnia 12 maja 2017r. w naszej szkole odbył się Dzień Europejski. Dzieci z klas 1-6 wzięły udział w quizie na temat Unii Europejskiej, który przeprowadzili uczniowie klas 4a i 4b. Tydzień przed przeprowadzeniem quizu na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty z informacjami o UE, z którymi uczniowie mieli się zapoznawać w czasie przerw.

Po podsumowaniu wyników quizu wyłoniono 2 najlepsze klasy w szkole.

W klasach 1-3 największą wiedzą o UE wykazała się klasa 3c (wych. P. Karolina Koprowska).

W klasach 4-6 najwięcej poprawnych odpowiedzi udzieliła klasa 6b (wych. P. Monika Nikiel).

Obie zwycięskie klasy otrzymały w nagrodę dzień wolny od zadania domowego, odpytywania, dyktand i kartkówek. Klasy same wybierały termin, po uzgodnieniu go z wychowawcą.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w quizie.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie SP nr 42 we Wrocławiu mają już podstawową wiedzę na temat Unii Europejskiej, a taka forma zdobywania i sprawdzania wiedzy była dla uczniów atrakcyjna.

Dorota Wąsowicz i Renata Szpyra

 

bullet ball chrome Stowarzyszenie PROGRESSIO organizuje w SP 42 

(ul. Wałbrzyska 50)w okresie od 23.03 do 07.12.2017 roku bezpłatne zajęcia pozalekcyjne dla zainteresowanych dzieci w wieku od 8 do 12, które dotowane są przez GMINĘ WROCŁAW.

Projekt MATRIX 6 polegać będzie na organizacji i prowadzeniu interaktywnych zajęć dodatkowych z edukacji naukścisłych i sztuki w każdy czwartek w godzinach od 14:00 – 16:00.

Uczestnicy poznają nowe umiejętności takie jak: kodowanie i programowanie, budowanie i sterowanie robotów, tworzenie filmów i fotografowanie, konstruktorsko-modelarskie, poznawanie zjawisk przyrodniczych, tworzenie rzeźb ceramicznych i grafiki komputerowej.

Rekrutacja dzieci prowadzona będzie do 22.03.2017. Zainteresowani mogą zgłaszać się pod numerem 507325406, lub:

- w godzinach od 14:00 do 16:00 w sali nr 56 w Szkole Podstawowej nr 42, ul. Wałbrzyska 50

- w godzinach od 16:00 do 19:00 w siedzibie Stowarzyszenia PROGRESSIO, ul. Słowińców 47.

 

bullet ball chrome Dnia 06.04.2017 r. w godz. 16.15-16.45  odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów kl. IV-VI dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich i zjawiska cyberprzemocy, które poprowadzi przedstawiciel Straży Miejskiej we Wrocławiu pan Grzegorz Muchorowski. 

Prosimy o potwierdzenie obecności do 31 marca 2017 r. u wychowawcy klasy poprzez drogę e-mailową lub wpisanie informacji do zeszytu kontaktów.

Zapraszam serdecznie Katarzyna Woldańska

 

bullet ball chrome Uczniowie naszej szkoły biorą udział w Międzynarodowym Programie Kreatywności organizowanym przez organizację Destination Imagination w Stanach Zjednoczonych oraz Fundację Wspierania i Rozwoju w Otwocku. Program Destination Imagination realizowany jest przez zespół dzieci (kl III-V) pod opieką Pani Bogusławy Przewłoki w ramach dodatkowych zajęć pozalekcyjnych.

Zespół/drużyna rozwijają swoją kreatywność, ćwiczą umiejętność pracy zespołowej oraz twórczego rozwiązywania problemów w praktyce wykorzystując nowatorskie metody i techniki myślenia twórczego. Zdobytą wiedzę i umiejętności sprawdzają w nauce szkolnej, a stworzone przez siebie rozwiązania zaprezentują podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności. 

W dniach od 16 do 19 marca 2017 drużyna weźmie udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Hali Stulecia we Wrocławiu. 

Zwycięskie drużyny reprezentują Polskę podczas Światowej Olimpiady Kreatywności w Stanach Zjednoczonych.

„Dzisiejsi uczniowie kilka razy w swoim życiu zmienią zawód, dlatego będą potrzebowali różnorodnych umiejętności. Celem kształcenia nie jest jedynie zapamiętywanie informacji i zdobywanie wiedzy. Jest nim nauka pracy w zespole, nauka „uczenia się” i zasady DI: współpraca, myślenie krytyczne i twórcze rozwiązywanie problemów”.

(D.R. WIDDER, Uniwersytet Filadelfia)

 

bullet ball chrome Pomaganie przez ubranie - pomoc dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. 

Szanowni Rodzice, od listopada 2016 r. bierzemy udział w akcji „Pomaganie przez ubranie” organizowanej przez Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci przy ul. Jedności Narodowej. Celem głównym Akcji jest propagowanie działań i zachowań proekologicznych i charytatywnych zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych.

Szanowni Rodzice, od listopada 2016 r. bierzemy udział w akcji „Pomaganie przez ubranie” organizowanej przez Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci przy ul. Jedności Narodowej.

Celem głównym Akcji jest propagowanie działań i zachowań proekologicznych i charytatywnych zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych.

W ramach Akcji i pomocy hospicjom: w  Łodzi, Krakowie i Wrocławiu oraz Fundacji „AKOGO” P. Ewy Błaszczyk, do ustawionego w Szkole kontenera, zbierać będziemy: odzież damską i męską (bluzki, spodnie, spodenki, spódnice, sukienki, koszule,swetry, bluzy, biustonosze, nową bieliznę, nowe skarpetki, płaszcze, kurtki, kompletne garnitury, czapki, szaliki, apaszki), odzież dziecięcą i niemowlęcą, sportową, torby, torebki, paski, biżuterię, tekstylia domowe (pościel, kolorowe ręczniki, firany, zasłony, obrusy, szlafroki) obuwie damskie, męskie i dziecięce.

Wszystkie zebrane rzeczy zostaną zrecyklingowane i przekazane do użytku kolejnym osobom, dlatego nie zbieramy: rzeczy brudnych, mokrych, zatęchłych

Kontenery opróżniane są raz w tygodniu.

Podczas akcji/konkursu szkoła, która najwięcej zgromadzi ubrań może otrzymać nagrodę w postaci sprzętu multimedialnego. Na półmetku nasza szkoła jest na I miejscu tylko czy tę pozycje utrzymamy do czerwca?

Za ofiarność i dobre serce wszystkim darczyńcom dziękuje 

Szkolny Klub Charytatywny

W ramach tego projektu szkoła otrzymuje  niewielki pojemnik w kształcie tuby o wymiarach: średnica 50 cm i 145 cm wysokości oraz plakaty. Na poziomie plakatu i pojemnika jest pełna informacja dla wrzucającego co do pojemnika można wrzucić oraz w jakim to powinno być stanie. Pojemnik jest opróżniany w harmonogramie raz na 3 tygodnie lub na mailowe/telefoniczne zgłoszenie (jego dane są również na pojemniku i plakacie). Rzeczy muszą być w dobrym stanie bo mają z nich jeszcze korzystać inni. Z każdego kg w ten sposób zebranych tekstyliów 2 zł zasila konto Fundacji. 
Na koniec roku w czerwcu zostaną ogłoszone wyniki akcji/zbiórki. Trzy szkoły, które zbiorą największą ilość ubrań w przeliczeniu na ucznia danej placówki wygrywa niemałą  kwote pieniężną bo chyba 5 000 zł każda. Warto spróbować, mimo, ze  zaczynamy z opóźnieniem. Zawsze można poprosić całą rodzinkę do włączenia się w słusznej  sprawie. 

Szkolny Klub Wolontariusza

 

bullet ball chrome 28 stycznia 2017 nasze uczennice ze Szkolnego Klubu Europejskiego wystąpiły w Muzeum Narodowym w Sali Rycerskiej podczas Dni Chińskich pod opieką p. Bogusi Przewłoki oraz rodziców. 

 

bullet ball chrome 14 stycznia 2017 nasi uczniowie uświetnili Otwarcie Roku Chińskiego na Uniwersytecie Wrocławskim w sali Oratorium Marianum, czego dowodem są zdjęcia. Dzieci przygotowywały się do wystąpienia na warsztatach z języka chińskiego pod kierunkiem pani Chinki  Qiu Yuhua, pani Bogusi Przewłoki i pani Kasi Woldańskiej. Podczas uroczystości wręczono nagrody uczennicom wyróżniającym się w nauce języka chińskiego oraz podziękowano nauczycielom.