Punktor Pomaganie przez ubranie - pomoc dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Szanowni Rodzice, od listopada 2016 r. bierzemy udział w akcji „Pomaganie przez ubranie” organizowanej przez Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci przy ul. Jedności Narodowej.

Celem głównym Akcji jest propagowanie działań i zachowań proekologicznych i charytatywnych zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych.

W ramach Akcji i pomocy hospicjom: w  Łodzi, Krakowie i Wrocławiu oraz Fundacji „AKOGO” P. Ewy Błaszczyk, do ustawionego w Szkole kontenera, zbierać będziemy:

odzież damską i męską (bluzki, spodnie, spodenki, spódnice, sukienki, koszule,swetry, bluzy, biustonosze, nową bieliznę, nowe skarpetki, płaszcze, kurtki, kompletne garnitury, czapki, szaliki, apaszki), odzież dziecięcą i niemowlęcą, sportową, torby, torebki, paski, biżuterię, tekstylia domowe (pościel, kolorowe ręczniki, firany, zasłony, obrusy, szlafroki) obuwie damskie, męskie i dziecięce.

Wszystkie zebrane rzeczy zostaną zrecyklingowane i przekazane do użytku kolejnym osobom, dlatego nie zbieramy: rzeczy brudnych, mokrych, zatęchłych.

Kontenery opróżniane są raz w tygodniu.

Podczas akcji/konkursu szkoła, która najwięcej zgromadzi ubrań może otrzymać nagrodę w postaci sprzętu multimedialnego. Na półmetku nasza szkoła jest na I miejscu tylko czy tę pozycje utrzymamy do czerwca?

Za ofiarność i dobre serce wszystkim darczyńcom dziękuje 

Szkolny Klub Charytatywny 

 


PunktorWeźmiemy udział w projekcie/konkursie POMAGANIE PRZEZ UBRANIE.

    W ramach tego projektu szkoła otrzymuje  niewielki pojemnik w kształcie tuby o wymiarach: średnica 50 cm i 145cm wysokości oraz plakaty. Na poziomie plakatu i pojemnika jest pełna informacja dla wrzucającego co do pojemnika można wrzucić oraz w jakim to powinno być stanie. Pojemnik jest opróżniany w harmonogramie raz na 3 tygodnie lub na mailowe/telefoniczne zgłoszenie (jego dane są również na pojemniku i plakacie). Rzeczy muszą być w dobrym stanie bo mają z nich jeszcze korzystać inni. Z każdego kg w ten sposób zebranych tekstyliów 2 zł zasila konto Fundacji. 
     Na koniec roku w czerwcu zostaną ogłoszone wyniki akcji/zbiórki. Trzy szkoły, które zbiorą największą ilość ubrań w przeliczeniu na ucznia danej placówki wygrywa niemałą  kwote pieniężną bo chyba 5 000 zł każda. Warto spróbować, mimo, ze  zaczynamy z opóźnieniem. Zawsze można poprosić całą rodzinkę do włączenia się w słusznej  sprawie. 

 

PunktorCegiełka na krasnala