Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych.

W związku ze zbliżającą się REKRUTACJĄ do szkół ponadpodstawowych, zachecamy Państwa do zapoznania sie z informacjami i zasadami pod adresami:

1. Ministerstwo Edukacji Narodowej

2. Kuratorium Oświaty we Wrocławiu

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 42 we Wrocławiu

 

 

Pracownikom i Wychowankom Szkoły Podstawowej nr 42 bliskie są wartości, takie jak tolerancja, szacunek i miłość.

Jesteśmy placówką, w której uczymy odpowiedzialności za słowa i czyny.

Mieszkamy we Wrocławiu, w Mieście Spotkań -  nie zgadzamy się na nienawiść, pogardę i przemoc.

W związku z brutalnym atakiem na Prezydenta Gdańska, w naszej szkole przeprowadzone zostaną lekcje wychowawcze poświęcone skutkom nienawiści i jej przeciwdziałaniu. 

Wierzymy w to, że Nasi Uczniowie są osobami wrażliwymi i mądrymi, które w drugim Człowieku zawsze będą widziały Człowieka.

 

 

Uroczyste obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Szkole Podstawowej nr 42 we Wrocławiu odbyły się uroczystości związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości. Uczniowie brali udział w Radosnej Paradzie Niedpodległości, quizach historycznych, konkursie recytatorskim poezji patriotycznej, przygotowywali plakaty i albumy o wybitnych Polakach, pisali ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe, wykonali wraz z nauczycielami „Łańcuch zaślubin Polski z Morzem” zrobiony z symboli narodowych oraz zorganizowali wystawy plastyczne. 9 listopada odbył się uroczysty apel, na którym można było obejrzeć przedstawienie przygotowane przez klasę 7a oraz posłuchać szkolnego chóru, który przygotował i wyśpiewał wraz ze zgromadzoną publicznością pieśni patriotyczne i hymn narodowy. Podczas obchodów w szkole panowała podniosła i wzruszająca atmosfera. Uczniowie, grono pedagogicznie i pracownicy szkoły oddali hołd bohaterom i godnie uczcili rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. [galeria]

 

fundacja kup pan

  

 

Szkoła bierze udział w projekcie:

 

BohaterON w Twojej Szkole