Letni kurs dla dzieci, integracja i nauka języka

Drodzy Rodzice, przekazuję informację od Fundacji Ukraina, która organizuje lekcje języka polskiego w wakacje:

W programie:
Zajęcia językowe, animacje, gry językowe i integracyjne, zajęcia plastyczne, lekcje muzealne dot. Wielokulturowej historii Wrocławia oraz legend miejskich, zajęcia z robotyki, oprowadzenie po jednej z Miejskich Bibliotek, gra miejska.

Język prowadzenia:
Polski. W razie potrzeby na miejscu będą pracownicy, którzy rozmawiają w języku ukraińskim, rosyjskim oraz polskim.

Turnusy:
15.07-19.07, 22.07-26.07, 29.07-02.08, 05.08-09.08, 12.08-16.08.2019

Poniedziałek-piątek, od godz. 09:00 do 15:00

O kursie:
Zajęcia stanowią doskonałą okazję do przełamania barier językowych, poznania podstawowych wyrażeń i zwrotów w języku polskim pomocnych w życiu codziennym oraz w integracji z polskimi rówieśnikami. Jednocześnie, letnia edycja pozwoli rozwinąć umiejętności plastyczne, nawiązać kontakty towarzyskie, zwiedzić Wrocław, poznać jego historię i legendy, a także zwiedzić ciekawe miejskie instytucje kulturalne.

Kurs jest idealny dla:
Dzieci i młodzież w wieku 7-17 lat, które pochodzą z zagranicy bądź są obywatelami polskimi powracającymi z zagranicy, którzy zaczynają naukę języka polskiego lub są na poziomie początkującym.

Grupy:
Planowane jest uruchomienie 8 grup z uwzględnieniem kategorii wiekowych: 7-9 lat, 10-14 lat, 15-17 lat oraz poziomów językowych - A0/A1, A2/B1
Minimalna liczba uczestników niezbędna do uruchomienia grupy  to 10 osób, maksymalna - 12 osób.

Koszt udziału uczestnika to 100 zł. Opłata obejmuje m.in. koszty wyżywienia (2 śniadanie oraz obiad) podczas zajęć, a także koszty uczestnictwa w zajęciach z robotyki.

Aby wziąć udział należy dokonać rejestracji do dnia 30 czerwca 2019 roku poprzez wypełnienie elektronicznego formularza tutaj oraz spełnić warunki kwalifikacji.

Więcej informacji o kursie i regulamin można znaleźć na stronie Fundacji: LINK
Również można tam wybrać do przeczytania wersję angielską

Mateusz Jarosz