„EDUKACJA W MIEJSCACH PAMIĘCI”

to piękny projekt, który jest realizowany w naszej szkole od 3 lat. Są to zajęcia edukacyjne dla naszych uczniów w miejscach historii oraz dotyczących innych kultur i wyznań. Jest to również wspaniała metoda promowania patriotyzmu oraz tolerancji i szacunku wśród młodych ludzi. Celem tego projektu jest poznawanie miejsc, wydarzeń świadczących o bogatej historii Wrocławia i naszego regionu. Klasy 8 w ramach tego projektu uczestniczą w  jednodniowej wycieczce do byłego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen i Muzeum Jeńców w Łambinowicach. Natomiast uczniowie kl. 5 mają okazję uczestniczyć w spacerze, wycieczce po „Dzielnicy Czterech Wyznań”, celem poznania i spotkania się z przedstawicielami społeczności żydowskiej, prawosławnej, luterańskiej i katolickiej.

Koordynator:

Paweł Ludwiński