BohaterON – włącz historię! [LINK] - nasza szkoła już po raz kolejny bierze udział w  ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej  na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ten ma za zadanie edukować młodych Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i wykonali wspaniale Kartki i Laurki dla Powstańców Warszawskich. Poniżej prezentujemy niektóre z nich. W dodatku jeden z uczniów napisał piękny i wzruszający list do jednego z uczestników powstania. Wszystkim uczniom serdecznie DZIĘKUJEMY !!!

Koordynator:

Anna Godzik - Pop

 

LIST DO PANA TADEUSZA MROWCA, uczestnika Powstania Warszawskiego.

Przede  wszystkim pragnę podziękować Panu ,że walczył Pan za naszą Ojczyznę bo na pewno pójście  na wojnę kosztowało Pana wiele wysiłku fizycznego i psychicznego , jak również emocje i przeżycia ,które na długo pozostaną w pamięci. Z pewnością idąc tam ryzykował Pan życiem, co tylko potęguje Pańską odwagę i patriotyzm. Przypuszczam, że kwestia chwycenia za broń nie pozostawiła żadnych wątpliwości bo jako polski obywatel uważał Pan to za swój obowiązek. Pomimo czasu jaki dzieli te niezwykłe wydarzenia , świat a w szczególności nasz kraj nadal pamięta bohaterstwo swoich rodziców. Młodzi ludzie również maja świadomość jak istotny i rozstrzygający był upór powstańców w czasach II wojny światowej. Przykładem tego jest to, że nawet po przegranym powstaniu warszawskim w sercach powstańców ale przecież nie tylko nadal gościła tam nadzieja, iż upór i wszelkiego rodzaju poświecenia nie pójdą na marne. Ludzie w to wierzyli, ich wiara spełniła się !!

Z poważaniem uczeń kl. 8b

Adam Morawiec