REGULAMIN REKRUTACJI DO ODDZIAŁU SPORTOWEGO O PROFILU PIŁKA NOŻNA - KLASA IV W ROKU SZKOLNYM  2021/2022

ORAZ REKRUTACJA UZUPEŁNIAJACA DO KLASY V W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r., poz. 59).

Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r., poz. 60).

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 marca 2017 w sprawie oddziałów i szkół sportowych oraz oddziałów i szkół mistrzostwa sportowego (Dz. U. 2017 r., poz. 671).

1. O przyjęcie do klasy sportowej piłka nożna mogą starać się dzieci niezależnie od miejsca zamieszkania (brak rejonizacji).
  2. Terminy przeprowadzenia testu: 7 czerwca 2021 r.
  3. Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 42 przy ul. Wałbrzyskiej 50 we Wrocławiu, hala sportowa/sztuczne boisko
  4. Komisja rekrutacyjna: nauczyciele wf
  5. Wymagania wobec uczestników przystępujących do testu:

- złożenie dokumentów drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. od 10.05.2021 do dnia 24.05.2021

* podanie rodzica/prawnego opiekuna o przyjęcie do oddziału sportowego o profilu piłka nożna w roku szkolnym 2021/2022 (zał. nr 1),

* oświadczenie woli rodziców/prawnych opiekunów (zał. nr 2),

* oświadczenie rodzica/prawnego opiekuna o braku przeciwskazań do uprawiania sportu (zał. nr 3),

* regulamin klasy sportowej

* posiadanie orzeczenia o zdolności do uprawiania sportu – piłka nożna wydane przez lekarza medycyny sportowej (po uzyskaniu informacji o zakwalifikowaniu do klasy sportowej)

* wstępna deklaracja rodziców/prawnych opiekunów o gotowości zapisania dziecka do klubu sportowego piłki nożnej, po zakwalifikowaniu się do ww. oddziału,

- uczestnicy testu muszą posiadać strój sportowy.

1. Komisja przedstawi dyrektorowi szkoły listę kandydatów, którzy spełnili wymagania proceduralne (złożyli odpowiednie dokumenty i przystąpili do sprawdzianu) wraz z liczbą przyznanych punktów do dnia 9 czerwca 2021 r. Wstępnie ustala się liczbę przyjęć – 20. Komisja w szczególnych przypadkach może zdecydować o zmianie tej proporcji.

Test naborowo-selekcyjny składa się z 4 prób: dwie sprawności ogólne, jedna techniczna i ocena gry.

1. SZYBKOŚĆ: bieg sprinterski na dystansie 30 m /max. 20 pkt/
  2. PRÓBA MOCY: skok w dal z miejsca z pozycji stojącej / max. 10 pkt/
  3. TECHNIKA SPECJALNA: prowadzenie piłki w slalomie /max. 10 pkt/
  4. GRA: mini gra, składy 4 osobowe /max 60 pkt/

Z wszystkich ocenianych elementów będą przyznawane punkty(20-10-10-60)- łączna maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosi 100 pkt. /testy opracowane przez PZPN/.

Sprawdziany będą odbywały się w obecności nauczycieli rekrutujących.

ZASADY PRZEPROWADZENIA TESTU DO KLASY IV I KLASY V O PROFILU PIŁKA NOŻNA W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 42 WE WROCŁAWIU

TESTY ROZPOCZYNAJA SIĘ O GODZ. 10.00 DNIA 07.06.2021 r.

PROSZĘ O PRZYJŚCIE 15 MINUT WCZEŚNIEJ

1. Do przybycia na teren szkoły obowiązują wszystkich zasady zachowania bezpieczeństwa epidemiologicznego w miejscach publicznych – dystans społeczny oraz zakrywanie ust i nosa.
  2. Przed wejściem na teren szkoły zostanie sprawdzona obecność i zostaną przedstawione zasady przeprowadzenia egzaminu.
  3. Na teren szkoły w okolice boiska wraz z kandydatami mogą wejść ich opiekunowie ( z zachowaniem dystansu oraz mając maseczki ), dzieci nie mają obowiązku noszenia maseczek.
  4. Uczestnicy testów przychodzą w strojach sportowych dostosowanych do warunków atmosferycznych ( najlepiej ortalion przeciwdeszczowy, dres oraz spodenki i koszulka ) – nawierzchnia boiska to sztuczna trawa
  5. Do prób sprawnościowych każdy z kandydatów zostanie wywołany przez koordynatora.
  6. Po odbyciu indywidualnych prób sprawnościowych uczestnicy czekają wraz z opiekunami na wspólną grę zespołową.
  7. Po zakończeniu prób sprawnościowych indywidualnych oraz zespołowych uczestnicy wracają do opiekunów - testy są zakończone.

Rekrutacja do klasy sportowej 2021/2022