Laboratoria Przyszlosci SP 42 RSPO 56279

 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu  zainteresowań.
Celem inicjatywy jest budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka), dzięki którym uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywanie w ten sposób praktycznych umiejętności.

 

bullet ball chrome Zakupiony sprzęt w 2021

bullet ball chrome Zakupiony sprzęt w 2022

 

bullet ball chrome Wykorzystanie sprzętu z Labolatorium przyszłości tj. okularów classvr na lekcji informatyki.

bullet ball chrome Wykorzystanie sprzętu z Labolatorium przyszłości na lekcji techniki

 

bullet ball chrome Gogle klas VR na zajęciach przedmiotowych

bullet ball chrome Gogle VR oculus quest 2

bullet ball chrome Klocki fisher technik, robotic&conding oraz budowa Robota ultimate 2.0

Świetlicowy Karnawał w kl 1b pod opieką p. Bogusławy Przewłoki, którego celem była wspólna zabawa, przepełniona muzyką i zabawą, prezentacją swoich strojów, która przyniosła wiele radości i niezapomnianych przeżyć. 

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

pt.  „KOMIKS LEKTUROWY” 


OGÓLNE ZAŁOŻENIA INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ 


Realizacja: Szkoła Podstawowa nr 42 we Wrocławiu 

Przedmiot: elementy programu realizowane w ramach obowiązkowych zajęć lekcyjnych 

Rodzaj innowacji: innowacja programowo – metodyczna 

Adresaci innowacji: klasa 3b – prowadzone przez Jolantę Korkuś 

Data wprowadzenia innowacji: 01.09.2021 r. 

Data zakończenia innowacji: 30.06.2022 r. 

Opis innowacji 
  • Największym wrogiem skutecznej nauki jest zniechęcenie oraz brak motywacji do pracy! Tylko odpowiednio zmotywowany i zaangażowany uczeń jest w stanie sporo zapamiętać z zajęć, w których uczestniczy. Celem innowacji: KOMIKS LEKTUROWY jest rozwój kompetencji literackich uczniów. Lekcje poświęcone lekturom często bywają znienawidzone przez uczniów, którzy z czytelnictwa czerpią coraz mniejszą przyjemność. Często traktują je jako przymus, książki czytają pobieżnie, bez pełnego zrozumienia czytanej treści.  
  • Komiks to forma bardzo bliska uczniom. Tworzenie komiksów lekturowych ma sprzyjać lepszej atmosferze podczas zajęć oraz pomóc zwizualizować wszystkie najważniejsze elementy świata przedstawionego przeczytanych lektur. 
  • Uczniowie na początku roku szkolnego przygotują specjalne zeszyty, w których gromadzić będą tworzone przez siebie komiksy (na podstawie gotowych szablonów lub samodzielnie).  
  • Istotne jest to, że komiksy mogą być tworzone również przy pomocy darmowych generatorów dostępnych w Internecie. Zatem innowacja może być z powodzeniem kontynuowana w przypadku nauczania zdalnego 

Cel główny:

Nadrzędnym celem innowacji jest popularyzacja czytelnictwa oraz jak najlepsze zrozumienie treści omawianych lektur szkolnych.  

         

Opracowała:

Jolanta Korkuś

Świetlicowy Koncert Mikołajkowy organizowany przez panią Bogusławę Przewłokę 13 grudnia 2021 o godz. 14:30, którego celem było podtrzymanie tradycji oraz rozwijanie dobrych relacji między uczniami klas I-III i zaprezentowanie swoich talentów oraz kreatywności.

 
Kochani Uczniowie,

Samorząd Uczniowski serdecznie zachęca, byście zapoznali się z pracami literacko - plastycznymi, które dotyczą powrotu do szkoły i zostały stworzone przez Wasze koleżanki. Wiemy, że to ważny dla Was temat, często niełatwy. Z hasłem powrotu wiążą się różne emocje, do których macie prawo. Wasze rówieśniczki postanowiły podzielić się z Wami swoimi uczuciami i spostrzeżeniami o wznowieniu nauki stacjonarnej za pomocą Słowobrazu - książki artystycznej, kolażu oraz w liście :)

 

Linki do kanału, na którym można obejrzeć i wysłuchać innych prac:
kolaż: YOUTUBE 
słowobraz: YOUTUBE